Sosyal medya hesabınızı geliştirme yöntemleri

Günümüz teknoloji çağında sosyal medya herkes için vazgeçilmez hale geldi. Bu durum bazıları için daha da önem taşıyan bir hal aldı. Hemen hemen herkesin bir sosyal medya hesabı olmasının yanı sıra bazı insanlar için sadece sosyal medya hesabı olması yetmiyor. Aynı zamanda sosyal medya hesabının etkin olması isteniyor. Peki, sosyal medya hesapları nasıl daha etkili hale getirilir?

Yaratıcılık

Herkesin sosyal medya hesabı olmasına rağmen sizin sosyal medya hesabınızın daha ilgi çekici olması için elbette daha yaratıcı olmanız gerekir. Her zaman aynı konular üzerinden yazılar yazmak, benzer fotoğraf kareleri paylaşmak takipçi sayınızı arttırmaz. Sosyal medya hesabının daha popüler olması için bir takım farklılıklar uygulanabilir. Değişik pozlar, kimsenin kaleme almadığı yazılar insanların ilgisini çekebilir ve sosyal medya hesabını popüler hale getirebilir.

Aktif bir profil

Sosyal medya hesaplarındaki profiller aktif tutulmalıdır. Uzun süre bir şey paylaşmamak, güncel olaylara uzak durmak sosyal medya hesabının kaybolmasına ve etkisini yitirmesine sebep olur. Takipçiler uzun süreli paylaşım olmayan profilleri takip etmekten vazgeçme eğilimi içindedirler. Bunun önüne geçmek için düzenli paylaşımlar yapmak, gündemden haberdar olduğunuzu takipçilerinize göstermek profilinizi aktif hale getirecektir.

İlgi alanları

Belirli bir konuya ilgi duymak ve o konu üzerinden paylaşımlar yapmak sosyal medya hesabınızı o konuda popüler hale getirecektir. İlgi duyduğunuz konuyla ilgili yazılar kaleme almak ya da fotoğraf paylaşımı yapmak sizin gibi o konuya ilgi duyan kişilerin dikkatini çeker ve kendinize bir takipçi kitlesi oluşturmuş olursunuz.

Bütün sosyal medya hesabında aynı paylaşımı yapmaktan kaçınmak

Sahibi olduğunuz bütün sosyal medya hesaplarında aynı paylaşımları yapmak takipçilerinizi olumsuz etkileyecektir. Tekrara düştüğünüzü ve otomatikleştiğinizi düşünen takipçileriniz sizi terk edebilir ve popülerliğiniz zamanla kaybolabilir. Bu durumu engellemek için yapmanız gereken sosyal medya hesaplarınızda farklı paylaşımlara yer vermeniz, farklı konulara değinmeniz olacaktır.

Olumsuz yorumlara cevap vermeyin

Sosyal medya herkesin yazıp çizebildiği ve yorum yapabildiği bir yer olduğu için olumlu yorumların yanı sıra pek çok olumsuz yorumla da karşılaşmanız mümkün. Negatif yorumlar herkesi kızdırabilir ancak önemli olan bu olumsuz yorumlara nasıl tepki verdiğinizdir. Takipçilerinizin gözünden düşmemek ve takipçi kaybetmemek için olumsuz yorumlara cevap vermeyin ve görmezden gelin.

Bu Yazıyı Paylaş !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir