Facebook, renkli yorumlar özelliği ile ‘Cıvıl Cıvıl’ oluyor!

En eski sosyal ağlardan olan Facebook, günümüzde gençler tarafından eskisi kadar ilgi görmese de; şu sıralar, orta yaş ve yaşlı kesimin en çok vakit geçirdiği platformdur. Gençler daha çok İnstagram, Twitter, Snapchat, Youtube gibi alanlara yöneldiği için, bu kesimin ele geçirdiği Facebook, bazı renkli olaylara ev sahipliği yapmaktadır. Kullanıcıların bilerek veya bilmeyerek mizahları birçok kişiyi güldürmekte ve eğlendirmekte.

Sosyal medya, çağımızın hastalığı olarak adlandırılır fakat bu hastalık bu renkli pencereden incelenirse, diğer birçok hastalıktan daha zararsızdır.

Beklenmeyen yorumlar

Örneğin bir kullanıcı fotoğrafını yayımlıyor, altına özlü sözler yazıyor. Kullanıcının arkadaşlarından biri de bu fotoğrafa yorum yapıyor veya altındaki söze. Aslında o arkadaş ciddi, yorumu yazarken düşünmüş de yazmış fakat yaptığı yorumda gözle görülür bir yazım yanlışlığı varsa, bu, mizaha tabii tutulabiliyor. Ya da yorumda yazım yanlışı olmasa bile yorumu yazarken kullandığı kelimeler güldürebiliyor.

Bunlara örnek vermek gerekirse;

Bir kullanıcı kameraya sert bir biçimde baktığı öz çekimini paylaşıyor, altına bir söz yazmış. Arkadaşı yorum yapmış “efso poz knk güzel çıkmış” Her şey buraya kadar normal seyrinde. Kullanıcının cevabı ise; “Saolasın Kardas O Senin Güzel Çıkmışlığın+”

Bir başka kullanıcı da aynı şekilde kendi fotoğrafını paylaşıyor. Fakat bazı kesimin alışık olmadığı şekilde kullanıcının saçları uzun ve kullanıcı bir erkek. Hal böyle olunca da bir başka kullanıcı buna şu şekilde bir yorum yapıyor; “Çok şekersin.”

Bu renkli yorumlardan yüzlercesine ev sahipliği yapıyor Facebook. Gidişata bakıldığında bu rakam daha yüksek rakamlara merdiven dayayabilir.

Doğal mizah

Eğer Facebook, doğal mizah fabrikasıysa; çalışanları da, doğal mizahın sahipleri Facebook kitlesidir. Gün geçtikçe daha çok büyüyen bu kitle, Facebook’a her gün farklı içerikler kazandırmaya devam etmekte.

Bu Yazıyı Paylaş !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir