App Store’dan para iadesi almak

App Store’dan para iadesi almak, App Store’dan para iadesi almak için ne yapılması gerekir ? App Store’dan para iadesi ne zaman alınır ?

Kullanıcıları tarafından, Apple müşteri hizmetlerinin her türlü konu da çözüm yolu bulduğu ve destek hizmeti verdiği çok iyi bilinmektedir. Bu durum App Store’da da çok önemli bir yer oluşturmaktır. App Store’dan yanlışlıkla satın aldığınız veya 90 gün içinde satın alıp beğenmediğiniz uygulamalarınızın (oyun, şarkı, albüm, zil sesi, vs.) para iadesini yapılmaktadır.

Peki, App Store’dan para iadesi almak için ne yapılması gerekir ?

Satın almış olduğunuz uygulamanın ücretini geri almak için sırasıyla belirteceğimiz yolu uygulayabilirsiniz. Apple, bir web sitesinden itiraz etmeye imkan verdiği için, iTunes kullanmadan isteğimiz bilgisayar tarayıcısından ya da iPhone veya iPad’imizde ki Safari bölümünden sorun bildirebilmekteyiz. Öncelikle https://reportaproblem.apple.com site adresinden Apple sorun bildir sayfasını açın. Web sitesinden açılan son 90 gün içinde yapılan iTunes satın alımlarıyla ilgili yardım ekranına, yanlışlıkla aldığınız veya beğenmediğiniz uygulama için kullanmış olduğunuz Apple Kimliğiniz ile giriş yapın. Açılan sayfada 90 gün içinde satın almış olduğunuz uygulamalarınızın tamamının listesini göreceksiniz. Uyguma listesinde yanlışlıkla aldığınız veya beğenmediğiniz uygulamayı bulup sorun bildir seçeneğini tıklayın. Açılan menüde talep edilen para iadesi nedenleriyle ilgili seçenekler karşınıza çıkacak olup, size uygun olan para iadesi nedenlerinden birini seçmeniz gerekecektir.

Seçmiş olduğunuz para iadesi seçeneğinin haricinde Apple, yazılı açıklama yapmanızı da büyük önem vermektedir. Çünkü Apple seçmiş olduğunuz para iade nedeninizden daha çok yapmış olduğunuz açıklamayı dikkate almaktadır. Para iadesi seçeneklerinin altında bulunan açıklama bölümüne İngilizce olarak basit cümle halinde açıklama nedeninizi yazın. İngilizce bilmiyorsanız internetten çeviri bölümüne girerek Türkçe nedeninizi yazıp İngilizceye çeviri yapın. Yapmış olduğunuz çeviriyi App Store açıklama bölümüne yazıp gönder tuşuna basın. Böylelikle para iadesi talebinizi Apple’a iletmiş bulunmaktasınız.

App Store’dan para iadesi ne zaman alınır ?

Apple, daha çok açıklamanızı dikkate alarak yanlışlıkla aldığınız veya beğenmediğiniz uygulama için ödediğiniz para miktarını kredi kartınıza 10 gün içinde iade etmektedir. Burada bilinmesi gereken nokta, para iadesi aldığınız uygulamanın kullanımına devam etseniz de artık güncelleme yapma hakkınızın bulunmamasıdır.

Bu Yazıyı Paylaş !

App Store’dan para iadesi almak” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir